Özellikle bina yapımının hızlandırılması gereken süreçte kesinlikle kullanılması gereken profesyonel bir kurutma cihazıdır. Sıva kurutma işleminin yapılmasının faydalarından bahsetmek istiyoruz. Öncelikle binaların teslim edilmesindeki o sürecin hızlanması kesinlikle sıva işleminin biterek binanın iç özelliklerinin yapımına başlanması ile yakından ilgilidir.

 

Bunun için de yapılan sıvanın kendiliğinden kurumasını beklemek yerine bu süreci hem hızlandıracak hem de sağlıklı bir kurutma işlemi yapacak olan sıva kurutma cihazlarından faydalanabilirsiniz. Islak olan bir sıvanın üzerine bina yapımının devam etmesi ilerleyen dönemlerde sağlıksız ve oldukça sorunlu bir binayı önünüze serebilir.

 

 

Bunların başında da duvarların dışarıya binayı kullanım aşamasında rutubet sorununu önünüze getirir. Sağlıklı bir binanın en önemli özelliklerinden birisi kesinlikle binanın yapım aşamasında kullanılan bütün malzemelerin en sağlıklı ve en sağlam halleri ile kullanılmasıdır.

İnşaatlarda kullanılan bütün malzemelerin su ile birlikte kullanılması gerekebilir fakat inşaatın en büyük düşmanı da maalesef sudur. Islak kalan veya nemli kalan bir bölge içten içe bütün sarabilir ve binanın çürümesine de sebep olabilir.

 

Sıva yapımı inşaatların en önemli aşaması olmakla birlikte ilerlemek için de dikkatli bir şekilde sıvanın kurumasını beklemeniz gerekmektedir.

Eğer tam anlamı ile kuruyan bir sıvanın üzerine işlem yaparak binayı tamamlarsanız sıvayı yaptığınız malzemeden üzerine devam edilerek kullanılan bütün malzemelerin ıslaklıktan ve iyi kurutulmadığı için de meydana gelen nemden dolayı yapıları bozulacaktır.

 

Bu ve buna benzer sorunlar ile karşılaşmamak için ıslak sıva kurutma cihazlarından faydalanabilirsiniz. İnşaatlardaki sıva kurutma işleminin belirli bir kendiliğinden kuruma süresi bulunmamaktadır. Bu kuruma süresi özellikle bölge olarak da farklılık gösterebilmektedir.

 

Nemli olan bir bölgede veya sürekli olarak kar veya yağmur yağışı olan bir bölgede sıvanın kuruma süresi 4 ile 5 ay kadar sürebilmektedir.

Bu bahsettiğimiz sürenin uzunluğu veya kısalığı belirttiğimiz gibi bölgesel farklılıklara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Sıva kurutma cihazı kullanılması günümüzde özellikle yeni yapılan binalarda kesinlikle kullanılması gereken cihazlar arasında yer almaktadır.

 

Alçı Sıva Kurutma Cihazları

 

Sıva kurutma cihazları sayesinde hem kurutma işleminin süresini hızlandıracak hem de inşaatın telim süresini de daha hızlı ve tam vaktinde olmasını sağlayabilirsiniz. Sıva kurutma işleminin yapılacağı alanın büyüklüğüne göre tercih yapabileceğiniz cihazı seçmeniz de oldukça önemlidir.

 

Taşınabilir özelliği ve tekerlekli yapısı ile engebeli alanlarda, özellikle merdiven gibi yerlerde de sabit olarak yerleştirilerek kurutma işlemini yapabilmektedir. Sıva kurutma cihazları diğer kurutma cihazlarına oranla daha fazla bir kurutma kapasitesine sahiptir. Aylarca bekleyerek zamandan ve iş gücünden kaybetmenize gerek kalmadığını ve oldukça kısa sürede tüm inşaatın sıvasının kurutma işlemini yapabilirsiniz.

 

“Islak sıva kurutma cihazı” çeşitleri tamamen zorlu şartlarda çalışması için dayanıklı olarak tasarlanmıştır.

Ayrıca sıva kurutma cihazının çalışırken oldukça düşük ses seviyesinde çalışması da her ortamda rahatlıkla kullanılabileceği özelliklerinden birisidir.

 

yerli üretim nem kurutma cihazları

 

Kaç metrekarelik bir alanda sıva kurutma işlemi yapacağınız cihaz temini sırasında bizimle paylaşmanız ve ortamın gördüğü en düşük ve en yüksek sıcaklık değerini de bizimle paylaşmanız sizlere en verimli kurutma hizmetini sunacak sıva kurutma cihazı için doğru yönlendirmemiz açısından oldukça önem taşımaktadır.

 

Kaliteli cihaz ve ürünler ile ve her zaman destek ve yardım alabileceğiniz profesyonel ekip ile “sıva kurutma firması” olarak sıva kurutma, inşaat kurutma veya parke ve zemin kurutma hizmetlerimiz için bizleri arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dilerseniz sıva kurutma cihazlarını hem dikey pozisyonda hem de yatay olarak veya belirli bir yüzeye de monte ederek kullanabilirsiniz.

 

Boya Kurutma Cihazları

 

Boya yaptığınız dairenin veya inşaatın hızlı ve sağlıklı kuruması için ısıtıcı veya nem alma cihazlarının kullanılması gerekmektedir. Boya kurutma cihazları ile ortamdaki ısı derecesini yükseltir ve yüksek nem oranını düşürerek odanın içerisinde bulunan boyayı kurutabilirsiniz.

Sürekli çalışması sırasında bile yüksek verimlilik sunan garanti kapsamında olan bir boya & sıva kurutma cihazı temini için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.