İnşaat Şap & Beton Kurutma

 

Binaların inşaat aşamasında düz ve pürüzsüz bir zemin elde etmek için uygulanan şap dökme işleminin ardından kurumasını beklemek gerekir. Şap kurutmanın faydası da bu noktada, bekleme sürecinin kısaltılması manasında ortaya çıkmaktadır. Dökülen şapın ve betonun hızlı ve sağlıklı kuruyabilmesi için nem kurutma cihazının kullanılması büyük önem taşır.

 

Yeterince kurumadan üzerine yapılacak her türden işlemin başarısızlıkla sonuçlanması neredeyse kesin gibidir. Henüz nemini muhafaza etmekte olan bir şap tabakasının üzerine döşenecek olan parkenin kabarmaması mucize olur.

Parkenin kabarması sonucunda onu döşeyen firmanın itibarı ise artık yerlerde olacaktır. Bunu ne parkeci ister ne de iş sahibi böyle bir zemin kabul edebilir. Her iki tarafın ortak noktası sadece bununla sınırlı değildir elbette. Aslında her iki taraf da işin en hızlı şekilde ama en sorunsuz biçimde tamamlanması konusunda hemfikirdir.

 

 

İşte bu noktada devreye bu süreci hızlandıracak ve sorunsuz bir şekilde sonraki aşamaya geçilmesine imkân verecek “şap kurutma” işlemi girmektedir. Modern cihazlar yardımıyla artık şap içerisindeki suyun havaya karışması ve ortamdan uzaklaştırılması sağlanabilmektedir. Bunun sonucu olarak da işlem aşamaları arasındaki bekleme süreleri son derece azalmakta ve toplam inşaat süresi önceleri hayal edilemeyeceği kadar kısalmış olmaktadır.

 

Şap Kurutma Cihazı Nedir?

 

Şap kurutma cihazı, ortamdaki nemi emerek içinde bulunan su haznesine depolar. Bu sayede ıslak olan şap ve betonlarınız hızlı ve derinlemesine bir şekilde kurur. Şap kurutma cihazı satın almak, kiralamak veya bu cihazlarla iş yapan bir firmadan hizmet satın almak da mümkündür. İşin, yapının durumu ve boyutuna göre bunlardan birisini tercih etmek mümkündür.

Şap nem alma cihazı olarak da adlandırılan bu cihazlar, beton tabakalar içerisinde bulunan ve havaya karışıp buharlaşarak uzaklaşması gereken suyun bir an önce ayrışıp uzaklaşmasını temin eder. Bu sayede hem taahhüt sahibi gönül rahatlığı ile işlemlerin sonraki aşamalarına geçer hem de iş sahibi açısından sağlıklı bir üretim elde edilmiş olur. Böylelikle neden şap kurutma cihazı kullanmalıyım? sorusunun cevabı da kendiliğinden verilmiş olacaktır.

 

Ev, işyeri, lojman, iş merkezi, alışveriş merkezi, hastane, sosyal tesis ve benzeri her türlü binanın imalat aşamasında karşı karşıya kalınan bu durumu profesyonel bir destek yardımıyla aşmak son derece akıllıca bir uygulamadır.

İşin durumuna göre bunun gibi cihazları kiralamak, satın almak veya işi hizmet satın alma şeklinde bir firmaya yaptırmak mümkün olabilmektedir. İşinde uzmanlaşmış profesyonel ekiplerle hizmet veren bir firmaya işin yaptırılması çoğu kez en iyi sonucu veren uygulama olarak ön plana çıkmaktadır.

Ancak kiralama ve cihazı satın alma seçenekleri de her zaman müşterinin işinin durumuna göre tercih edebileceği seçenekler olarak hazırda beklemektedir.

 

Şap Kurutmanın Faydaları

 

Şap kurutmanın faydası dendiğinde ilk akla gelen zaman kazancının yanında binanın her türden imalatının sağlıklı şekilde yapılmış olması ve sonrasında sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesine de imkân verir.

 

yerli üretim nem kurutma cihazları

 

Bütün bunların dışında bir de işin insan sağlığını ilgilendiren boyutu vardır ki ve kesinlikle ihmale gelmemesi gereken bir noktadır. Astımdan romatizma gibi hastalıklara birçok rahatsızlığın kökeninde yatan rutubet olgusunun binalardan ikametten önce uzaklaştırılmış olması son derece önemli bir husustur.

İnsan sağlığına sağladığı katkı şap kurutmanın faydası olarak aslında en başta söylenmesi gereken hususlardan bir tanesidir. Konu insan sağlığı olunca çok daha dikkate alınması gereken ve her şeyden daha öncelikli tutulması gereken bir noktaya taşınmakta ve bu açıdan bakıldığında çok daha değerli bir şekle bürünmektedir.

 

Şap kurutma işlemi inşaat sektörü için hayati önem taşımaktadır. Nasıl beton kurutulmadan üzerine herhangi bir materyal uygulanamıyorsa şap atılan alan için de aynı kurallar geçerli olacaktır. Bu sebeple şap kurutma işlemi yapılmadan inşaatın zeminine herhangi bir uygulama yapılamadığından dolayı kurutma işleminin tamamlanması için inşaat çalışmaları bekletilmeli bu süre zarfında yapılacak olan malzemelerin hazırlıkları ile geçmelidir.

 

Kurutma işleminin firmamızdan temin edilen şap kurutma cihazlarından biri ile yapılması kurutma işleminin ara vermeden yapılabilmesi anlamına gelmektedir. Bu durumda iş planlanan sürenin çok öncesine tamamlanmış olacak ve inşaat çalışmalarına yeniden başlayabilecek bir konuma gelmiş olmaktadır. Şap kurutma cihazlarının ara vermeden çalışabilme özelliklerinin olması özellikle zaman ile yarışan inşaat firmaları için adeta biçilmiş kaftan olmuş durumdadır.

 

Verilen işler çoğu zaman kurutma işlemlerinde yaşanan aksaklıklar sebebiyle inşaat firmaları yapmakta olduğu inşaatların pek çoğunu ilk açıkladığı tarihte teslim edememekte bu durumda inşaat firmalarının itibar kaybetmesine neden olmaktadır. İşte bu tarz durumların yaşanmaması için yüksek ısı üfleme menfezleri, ara vermeden çalışabilme özelliği, doğru konumlandırıldığın %100 kurutma garantisi olan kurutma cihazlarından yaralanarak şap kurutma işlemlerinizi yapmanız adeta bir zorunluluk halini almıştır.

 

Şap kurutma cihazı ile yapılan uygulama, özellikle büyük metropollerde bulunan alışveriş merkezleri ve kapalı otoparklarda sıkça uygulanmakta olan bir işlemdir. Bu işlemin bu tarz yerlerde uygulanma sebebi ise zeminin düz olmasının gerekliliğidir. Düz bir zemin elde edebilmek ancak şap uygulaması ile mümkün olabilmektedir. Ancak şap uygulamasının istenilen pürüzsüzlükte olabilmesi için sağlıklı bir şekilde kurutulması gerekir. Eğer şap sağlıklı ve kontrollü bir şekilde kurutulamazsa üzerine yapılacak seramik, epoksi gibi görsel malzemeler uygulandıkları anda deforme olmaya ve bozulmaya başlayacaklardır.

 

Böyle bir durumun yaşanması uygulama yapıldıktan hemen sonra olabileceği gibi uygulamanın yapılmasının ardından belirli bir zaman geçtikten sonra da yapılabilmektedir. “Şap nemi alma firması İstanbul” şehir merkezinde pek çok alışveriş merkezinde şap uygulamalarını kurutmayı başarmış bir firmadır. Kontrollü ve olması gerektiği gibi kurutulan bir şap uzun yıllar boyunca sadece temizliği yapılarak rahatlıkla kullanılabilmekte ve ekstra bir bakım masrafı ortaya çıkmamaktadır. Kurutma işleminde muhakkak kurutma cihazından faydalanmak gerekmektedir. Çünkü kurutma cihazının menfezleri aracılığıyla üflemekte olduğu sıcak havayı bu kadar dengeli ve sürekli verebilecek hiçbir ısıtıcı cihaz bulunmamaktadır.

 

Beton Kurutma İşlemi Nasıl Yapılır

 

Şap kurutma cihazının kullanılmasının bir başka sebebi ise şap & beton uygulamasını derinlemesine bir şekilde kurutabilmesidir. İstanbul şap nem alma firması olarak tarafımıza cihaz temini için ulaştığınızda adres bilgilerinizi ve şap kurutacağınız alanın metraj olarak bilgilerini tarafımıza iletmeniz halinde cihaz portföyümüz içerisinde uygun kapasiteye sahip olan cihaz verdiğiniz adrese uzman personellerimiz tarafından getirilmektedir. Cihazın getirilmesinden sonra uygulamalı olarak kısa bir bilgilendirme yapılmakta ve cihazın kullanımı sırasında gerekli olabilecek bazı aparatları tarafınıza teslim edilmektedir. Bu sayede ıslak betonunuzu hızlı ve kusursuz bir şekilde kurutabilirsiniz.

 

beton kurutma cihazı

 

Cihazın teslimi sırasında gerekli olan tüm orijinal aparatları da uzman personellerimizce tarafınıza iletilmektedir. Gerektiğinde uzman personellerimizden cihazın konumlandırılması ve şap kurutma uygulamasında dikkat edilmesi gereken işlemler hakkında bilgi alışverişi yapabilir destek alabilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan firmamız bu sayede “İstanbul şap nemi alma firmaları” içerisinde en çok tercih edilen firma olmuştur. Şap kurutma işlemlerinizin başından sonuna kadar yanınızda olan ve yaşanacak en küçük bir sorunda bile gereken tüm desteği sağlamak için telefonunuzu bekleyen uzman personellerimiz şap uygulamanızı sağlıklı, kontrollü ve hızlı bir şekilde kurutmanız için her türlü yardımı yapmak için hizmetinizdedir.

 

Uygulanan alanlardaki kuruma süresinin hızlandırılması ile kullanılan malzeme de aslını koruyarak herhangi bir bozulma göstermemektedir. Şap Kurutma işlemini ne kadar hızlı bir şekilde yaparsanız daha pürüzsüz ve daha sağlam bir zemin elde edebilirsiniz. Şap işleminden sonra belki de en uzun süreç şapın kurumasını bekleme sürecidir. Bu sürecin doğal yollar ile yapılması sizlere şapın kuruması açısından sağlıklı sonuçlar vermeyebilir. Bunun için de hem kuruma oranını garanti altına almak hem de daha sağlıklı bir işlem yapabilmek için özel şap kurutma cihazlarından faydalanabilirsiniz.

 

Şap Kurutma Cihazı Kullanmazsak Ne Olur ?

 

Şap uygulamasından sonra yeterli oranda kurutma işlemi yapılmadığı takdirde şapın üzerine yapılabilecek herhangi bir uygulamada yeniden sorun çıkacaktır. Nem ve ıslaklık ilk olarak kontrol edilmesi gereken sorunlardan birisidir. Bu sorunların profesyonel olarak kontrol edilmeyi işleme devam edilmesi izlerin ilerleyen dönemlerde daha büyük rutubet sorunların beraberinde getireceğini hatırlatmak isteriz. Genellikle zemin üzerine uygulanan şap işlemi tam olarak kurutulmadığı takdirde zemin üzerine yapılacak herhangi bir uygulamadan da sağlıklı sonuçlar beklememelisiniz. Şapın kuruması için gerekli olan süreç oldukça uzun bir zaman dilimini alabilmektedir.

 

Bu da sizlere oldukça zaman kaybı ve bir sonraki işlem için de uyun zemin hazırlayamama ve bir an önce işleme geçememe gibi sorunları da beraberinde getirecektir. Parke döşeme işlemi yapılacaksa öncelikli olarak ustaların kontrol ettikleri ilk şey kesinlikle zeminin kuru olup olmadığıdır. Hafif nemli olan bir alan üzerinde bile işlem yapılması döşenen parkenin ve şapın istenmeyen sorunlar ile karşı karşıya kalması ve kullanım sürenize bağlı olarak kabarma veya şişme gibi sorunları da beraberinde getirmesi olağan bir durumdur. Bu gibi sizlere daha fazla maddi zarar getirebilecek sorunlar ile karşılaşmamak için ıslak şap kurutma cihazlarından faydalanabilirsiniz.

 

Böylelikle hem şapın kuruma süresini hızlandıracak hem de kuruluk derecesinden daha emin bir şekilde farklı bir zemin döşeme işlemine rahatlıkla geçebileceksiniz. Firmamız aracılığı ile şap kurutma cihazı çeşitlerini seçerken öncelikli olarak uygulama yapılacak olan alanın büyüklüğünü bizler ile paylaşmanız daha etkili bir ürün kullanmanız için faydalı olacaktır. Kurutma işleminin yapılması sadece yapının bitme süresini veya bir sonraki işleme geçme hızını daha kolay bir hale getirmek için değil aynı zamanda da bir sonraki işlemin de uygulandıktan sonra kullanım aşamasında sağlıklı ve kuru bir alan elde etmek için yapılması gerekli olan bir işlemdir.

 

Şap işleminde uygulanan şapın kalınlığı da kurutma süresini etkileyen önemli unsurlardan birisidir. Yapı sektöründe gerçekten oldukça yüksek fiyatlara temin edilen ve kalite olarak özenle seçilen malzemelerin yanlış uygulama neticesinde yapılarının bozulması istenmeyen bir durumdur. Bu gibi sizlere hem maddi hem de manevi zararlar verebilecek sorunlar ile karşılaşmamak için ıslak şap kurutma cihazı kullanarak bu sorunların önceden önüne geçebilirsiniz. Binaların yapılarının çabuk bozulmasında belki de en önemli etkenlerden birisi de kurutma işleminin her aşamada doğru yöntemler ile yapılmamasından dolayıdır.

 

Aslında sadece şap kurutma işlemi için değil yapıların yapım aşamasında bütün alanlarda kurutma işlemi yapılması hem yapının daha sağlam olmasını hem de kullanım süresi boyunca herhangi bir rutubet veya nem sorununu barındırmaması için oldukça önem taşımaktadır. Bizler “şap kurutma firması” olarak yapı sektöründe kullanılması gerekli olan ve sizlerin daha sonra maddi olarak zarar görmenizi engelleyecek olan tüm kurutma cihazlarını sizlerin hizmetinize sunmaktayız. Her aşamada kullanabileceğiniz ve işlevsellik olarak da her alanda kullanıma uygun olan yüksek kurutma kapasiteli cihazlarımızı gerek beton kurutma gerekse şap kurutma işlemleriniz için kullanabilirsiniz. Her alan büyüklüğü için farklı kapasitelere sahip olan şap kurutma cihazı çeşitlerimizi temin etmek veya kiralama hizmetimizden faydalanmak için bizleri aramanız yeterli olacaktır.