Epoksi Kurutma Cihazı özellikle sanayi ve endüstriyel sektörde hem ülkemizde hem de dünya çapında sıkça tercih edilmektedir.

Epoksi Kurutma işleminin nasıl yapılacağı ve cihazlar hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Epoksi genellikle zemin kaplama sektöründe kullanılmaktadır. Zemin kurutma sizlere sağlıklı ve uzun kullanım sunmaktadır.

 

Epoksi nem kurutma işlemi de kullanım ömrünün uzun olması için yapılması zorunlu olan bir işlemdir. Zemin kaplama ürünlerinden en sağlam ve en çok tercih edilen Epoksi çeşitleri sağlamlığı ile diğer ürünler arasında ön plana çıkmaktadır. Bununla birlikte bu kadar sağlamlığının yanında ıslaklığa ve neme maruz kalan epoksinin yapısı bozulabilmektedir. Ayrıca Epoksi yapım aşamasında da kurutma işleminin yapılması gerekmektedir.

 

Sadece Epoksi yapılırken değil aynı zamanda döşeme işlemi yapılmadan önce de zeminin kurutulması, daha sağlıklı bir işlem süreci için gereklidir. Epoksi yapım aşaması aynı zamanda inşaatın farklı yapım aşamaları olarak da adlandırıldığı için inşaatın kurutulması yanı sıra Epoksi yapım sürecinde de aşama aşama kurutma işleminin yapılması gerekmektedir. Zemin kaplama ürünlerinin yapılmadan önce kurutma işleminin yapılması öncelikli olarak ne kadar sağlam ve dayanıklı bir ürün olursa olsun malzemenin aslını koruması ve kullanım aşamasında da malzemenin kullanım ömrü açısından da oldukça önemlidir.

 

Epoksi Kurutma Cihazı Kiralama

 

Epoksi kurutma cihazını satın almak zorunda kalmadığınız zamanlarda kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Islak veya nemli bir zemin üzerine döşeme yapılması malzemenin yapısını kısa sürede bozacak zemin döşemesinin altında rutubet veya küf gibi sorunların meydana gelmesine sebep olacaktır. Sadece yapım aşamasında değil aynı zamanda Epoksi zemin döşemesi yapıldıktan sonra da kurutma işleminin yapılması gerekmektedir. Bu sayede hem diğer işlemlerde devam edilebilir hem de zemin döşemesinin kuruma süresi daha kısaltılmış olur. Öncelikli olarak kuruma süresini kendiliğinden yapmak için bırakmanız aksine zemin döşemesinin altındaki nemi veya ıslaklığı kurutmaz.

 

 

Hem zemin döşemesinin altındaki zeminin hem de zemin döşemesinin profesyonel olarak kurutulması için mevcut olan sıcaklık ve alan büyüklüğüne göre bir kurutma cihazı kullanmalısınız. Profesyonel olarak Epoksi kurutma yapan firma arıyorsanız şu an doğru adrestesiniz diyebiliriz. Genellikle oldukça büyük ebatlı alanlar için fırınların kullanılarak Epoksi malzemesinin kurutulması yapılmaktadır. Epoksi genellikle otoparkta kullanılan ve oldukça konfor sağlayan bir kullanma sahiptir. Bu sağlam zemin döşemesinin yapısına uygun şartlarda yapılmaması hem malzemenin yapısını bozacak hem de uzun süreli bir kullanım da sunmayacaktır.

 

Yapılması gereken en önemli işlemlerden birisi de kurutma işlemidir. Bununla birlikte hazır olarak döşeme yapılan alan ve zeminin kurutulması için da profesyonel zemin kurutma cihazlarından yararlanabilirsiniz. Firmamız sizlere dünya genelinde de kullanılan Epoksi kurutma cihazı çeşitlerini piyasadaki en uygun fiyatlara sunmaktadır. Yapı olarak da kolay kurumasını hızlandıracak bileşenlere sahip olan Epoksi ürünlerinin uygulama yapılmadan önce malzemenin de yapısını korumak için ve kuru bir zemin elde etmek için de kurutma cihazlarını kullanmalısınız.

 

Bizler profesyonel beton kurutma firması olarak sizlere inşaat ve yapı sektöründe her aşamada yapılması gerekli olan kurutma işlemleri için birbirinden farklı yapıdaki kurutma cihazı hizmeti vermekteyiz. Epoksi malzemenin de kendi kuruması için uygun olan sıcaklı dereceleri bulunmaktadır. Fakat her uygulama yapılan alanda bu sıcaklık derecesini yakalamak her zaman mümkün olmamaktadır. Bunun için de uygun kurutma derecesini yakalayacak ve bu süreci hızlandıracak kurutma cihazlarını kullanabilirsiniz.

 

yerli üretim nem kurutma cihazları

 

Özellikle epoksinin yapısına uygun olmayan bir sıcaklık değerinde kurumasını hızlandırmak ve malzemenin de yapısını bozmayacak derecede korunması için kurutma cihazı ile bu süreci dengeleyebilirsiniz. Epoksi kurutma cihazı fiyatları ve dilerseniz kiralama hizmetimizden de faydalanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.