Depo nemi kurutma her sektör için yapılması gereken bir işlemdir. Depo nemi kurutma için ise en etkili çözümleri bulmanız hangi sektör için uygulama yapılacaksa yapılsın uygun olan bir kurutma işleminin yapılması gerekmektedir. Benzin muhafaza etmek için kullanılan depo alanları için veya gıdaların saklandığı depolar için de uygun olan en etkili yöntem kurutma cihazı kullanmaktır.

 

Depolar İçin Nem Kurutma Cihazları

 

Gerek soğuk hava deposu olsun gerekse normal ısıya sahip olan bir depo olsun nem oluşumu muhakkak meydana gelecektir. Bu durumda depoda muhafaza edilen ürünün yapısı ne olursa olsun nemden dolayı zarar görebilecek ve iş yeri sahibi olarak da sizlere maddi kayıp yaşatabilecektir. Zor durumda kalmamak için de sağlıklı bir ürün muhafaza etmek için depolarda kurutma işlemini yapabilirsiniz. Depo kurutma için kullanılması gereken kurutma cihazları endüstriyel cihaz olarak tanımlanmaktadır.

 

Özellikle tekstil ürünlerinin depolarında nem istenmeyen sorunları da beraberinde getirmektedir. Kısa sürede ürünlerin kullanılamaz hale gelmemesi için nem sorununu göz ardı etmeyerek sadece kurutma işlemi yaptırarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Ayrıca gıda depoları da nemden oldukça kısa sürede etkilenen depo alanlarıdır. Depoladığınız gıdaların renginde değişiklikler meydana geliyorsa veya sebze ve meyvelerin üzerine beklenmedik kokular oluşuyor ise nem sorunu var demektir.

 

Bu sorununun önlenmemesi doğrultusunda gıdaların kullanılamayacak derece bozulması görülmektedir. Depo nem alma cihazları her türlü yapıya sahip olan depolar için uygundur ve kesinlikle herhangi bir kimyasal kalıntı bırakmamaktadır. Ayrıca depodaki nemin kurutulması ile birlikte aynı zamanda depo havasının da temizlenmesi da sağlandığı için oldukça temiz bir hava sahasına sahip olan depoları elde edebilirsiniz.

 

Ahşap veya kereste gibi malzemelerin saklandığı depolarda meydana gelebilecek herhangi bir nem veya ıslaklık bütün malzemelerin yapı olarak bozulmasına ve sağlamlığını kaybetmesine sebep olacaktır. Bunun için de özellikle yapı malzemelerinden nemi uzak tutmak için depo kurutma işlemi yaptırarak malzemelerin daha sağlam olarak muhafaza edilmesini sağlayabilirsiniz. Tarım ve hayvancılık sektöründe de hayvanların besinlerinin korunduğu depolarda ve tarımda da ürünlerin saklandığı depolarda nem ve rutubet kurutma işlemi yapabilirsiniz.

 

 

Depo nemi alma işlemi yapılarak en uygun depo alanları elde edilirken satılacak veya kullanılacak ürünlerin daha sağlıklı olması da sağlanmaktadır. Üretilen bütün ürünlerin hemen tüketilmesi veya üretildiği yerde saklanması hem mümkün olmayan hem de üretilen ürünlerin yapısı için de uygun olmadığı için kesinlikle depo kullanımı her sektör tarafından kullanılmaktadır. İlaç deposu, gıda deposu, kâğıt deposu veya süt ve su deposu gibi farklı çeşitlere ve yapılara sahip olan depoların temizliği de yapılırken kurutma cihazları kullanılmaktadır.

 

Sadece nem için değil depo dışındaki ıslaklıkların da giderilmesinde kurutma cihazını kullanabilirsiniz. Depo nem kurutma cihazı depo olarak kullanılan büyük kazanlarda temizlikten sonra kullanılabilir. Yine aynı şekilde depo olarak kullanılan tersaneler veya konteynırlar da kurutma cihazları kullanılarak hem depo içinin kurutulması hem de depo dışının sağlamlığını da gerçekleştirebilirsiniz. Depo kurutma işlemlerinde sadece boş olan deponun nemden uzak tutulması değil aynı zamanda depoda bulunan rafların veya diğer depolama tekniklerinde kullanılan eşyalarında nemden uzak tutulması içi kurutma işleminin yapılması gerekmektedir.

 

Depoları sadece tamamen kapalı alan olarak düşünmemelisiniz. Fabrikanın içinde açık olarak da depo alanları bulanabilmektedir. Bunun için de kurutma cihazları içerisinde açık alanlar için kullanımı uygun olan etkili ve yüksek kurutma kapasitesine sahip olan cihazları inceleyerek ihtiyacınız olan cihazı temin edebilirsiniz. Hem depo içindeki havayı kurutma hem de temizlemek için ve ayrıca nemi ve ıslaklığı gidermek için depo kurutma hizmet detaylarımız ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

yerli üretim nem kurutma cihazları